top of page

TRIORJIN TEDAVİSİ NEDİR?

Güncelleme tarihi: 20 Şub 2022


TRİORİJİN EKLEM TERAPİSİNİN PRATİK TEDAVİSİ


Bu Triorigin tedavi terapisi parmaklarımızın eklemlerinde gerçekleştirilir. Eklemler, insan vücudunun enerji akışının el ve ayaklarımızdaki karşılığı için istasyon görevi görür. 

Mıknatıslar, iğneler, tohumlar ve en kolay ve etkili olan “Renk Terapisi” ile bu enerjilerin uyumu bu eklemler üzerinde kolay ve etkili bir şekilde yapılabilir . Renk terapisi işaretleri için eskiz kalemi kullanılabilir. 

Altı ki tedavisindeki renk terapisine benzer şekilde, bu teknik, bir işaretleyicinin parlak renkleri kullanılarak gün boyunca gerçekleştirilecektir. 

Renk terapisinin süresi gündüzleri günde 4 saattir. 

Triorigin eklem tedavisinde renk terapisi tekniği.

 Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, elimizin her parmağında sırasıyla:

1 nolu Eklem (Hetro eklem),

2 no.lu Eklem (Nötro eklem),

3 No.lu Eklem (Homo eklem) olarak adlandırılabilecek 3 eklem vardır.

Uç tarafından parmak tabanındaki Eklem no.3'e (Homo eklem) kadar. 

Her eklem 360 derece hareket eden yatay bir boyuttadır. Her eklemde Hetro noktası, Homo noktası, Neutro noktası ve Neuto noktası olarak adlandırılan 4 tedavi noktası vardır. Ancak pratik kolaylık için onları şu şekilde tanımlayabiliriz :


1    Noktanın üstü (Nötro noktası) - Eklemin yang yüzeyinin merkez noktası.               2    Noktanın altında (Neuto noktası) - Eklemin yin yüzeyinin merkez noktası.             3    Dış taraf (Hetro noktası) - Yin-yang sınırındaki eklemin küçük parmak tarafına doğru olan noktası.                           

4    İç taraf (Homo noktası) - Başparmak tarafına doğru yin-yang sınırındaki eklem noktası.

 

Renk işaretleyici ile triorigin eklem tedavisi.

Bir örnekle inceleyelim…

Protokol ise…

       Parmak numarası 2,

Ek no.2,  

Dış nokta - Kırmızı renk,

İç nokta - Kırmızı renk,

Nokta üstü - Yeşil renk ve

Nokta altı - Yeşil renk.

Yani 2 nolu Parmak orta parmak ve

2 nolu Eklem bu parmağın orta eklemidir. 


4 tedavi noktası arasındaki bu eklemde, her iki Yin-Yang sınırındaki dış ve iç noktalar (sırasıyla küçük parmağa ve başparmağa doğru) kırmızı renkle boyanmalıdır (kırmızı renkle doldurulmuş 2-3 mm çapında daire)

Yukarıdaki ve aşağıdaki noktalar (sırasıyla eklemde yang tarafının ve yin tarafının merkez noktaları) Yeşil renkle boyanacaktır (yeşil renkle doldurulmuş 2-3 mm çapında daire).

Böylece bunlar o derz üzerindeki renk muamelesini tamamlar ve 4 saat bekletilmeli ve 4 saat sonra temizlenmelidir. Her renk, vücudumuzun parmak ekleminin karşılık geldiği o organda/kısmında 4 temel kuvvet (Hetro, Homo, Neutro veya Neuto) arasından belirli bir kuvveti artırmak veya azaltmaktan sorumludur. Bu yüzden renk uygulamasından sonra sorunlu bölgenizde bu kuvvetlerin etkisini hissetmeye çalışın. Hafif baş ağrısı, mide bulantısı, huzursuzluk vb. gibi herhangi bir hastalık belirtisi hissederseniz…. Lütfen rengi kaldırın ve üretimi durdurun. 24 saat sonra aynısını tekrar deneyin ve hala aynı rahatsızlığı hissediyorsanız, doğru teşhis ve tedavi için lütfen deneyimli bir Sujok terapisti ile iletişime geçin.


81 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page