top of page

ERTELIYORUM O HALDE YARIN !!!ERTELIYORUM O HALDE YARIN !!!
Katıldığım harika bir webinarın notlarını sizinle de paylaşmak istedim. Hepimizin zaman zaman kronik veya belirli zamanlarda karşılaştığımız bir durum ...

Zihinsel farkındalık ve istek ile değişimi tetikleyebileceğimiz gibi , aynı zamanda kendimize uygun destek tedavileride seçebiliriz. Bir yol olması acısından detaylı bir şekilde paylaşıyorum ...


Teknoloji ve hızla değişen yaşam tarzına bakarak bazılarımız köylere yerleşip hayatını doğada ve gerçek yaşamın içinde stabilize etmeye çalışırken bazılarımızın bu imkanı olmuyor ...O zaman destekler, farkındalıklar, zihni ve ruhu toparlamak için önemli hale geliyor.


ERTELEMEK VE MOTİVASYON DÜŞÜKLÜĞÜNÜ NASIL DÜZENLEYEBİLİRİZ ?
• ODAKLANMA İÇİN BİBERİYE UÇUCU YAĞI KULLAN !

• ODAKLAN VE ERTELEDİĞİN ŞEYİ YAPTIĞINI HAYAL ET !

• HEDEFLERİNDEN VAZGEÇME !

• MÜKEMMELİYETÇİLİĞİ BIRAK !

ASALAK İŞLERİ BIRAK VE HAREKETE GEÇ !

HAZIR OLMADAN BAŞLA VE İLERLE !!HAYALLERİMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GÜCÜM VAR …

VE ZAMAN YÖNETİMİNİ gerçekleştirebilirim…ERTELEMEK VE MOTİVASYON DÜŞÜKLÜĞÜ’nün temelinde korkularımız , inançlarımız ve duygularımız var. Bunları bir şemsiyede toplarsak başarısızlık , kaybetme korkusu veya tabularımız . Bazende toplumun biz kadınlara çoğunlukla yüklediği kavramlar. Kavramlar ve olgular bizi saplantılı bir yaşama yönlendiriyor.Evde bulundurduğumuz eşyalar, artık bizi yönetir hale geliyor ve o kadar çok eşya ile o kadar çok işimiz oluyor ki, birşeyleri ertelemek durumunda kalıyoruz. Minimal yaşam burda devreye giriyor. Sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da minimal yaşamak bizi rahatlatacak...Bugün bir dost ile konuşurken, şunu söyledim: 'Hayallerimize blokajları kendimiz koyuyoruz. Yani evet ben bahçeli ev istiyorum ama param yok ki' dediğimizde zaten bu olasılığı kendimiz inanmıyoruz; ama aslında her zaman bizim gördüğümüz yol , doğru yol olmayabiliyor . Tek yol varmış gibi davranarak hayallerimizi erteliyoruz aslında bu bizim işimiz değil. Biz çabalamalı, elimizden geleni yapmalı ve hayal etmeliyiz gerisini akışa bırakmalıyız ... Yaratan ve inandıklarımız bizim için bu durumu gerçekleştirecek. Düşüncelere takılıp, asılı kalmayı bırakıp, harekete geçmeliyiz.


Sevmediğimiz işleri sevme yolculuğuna geçmekden bahsediyor Tuğçe Sabaz…


Ertelemeyi hedef gerçekleştirmeye geçiren en önemli cümle:

Mükemmeliyetçiliği bırak ve hazır olmadan başla ...


YOLDA ÖĞRENMEYİ KABUL ET!!


Potansiyelimi açığa çıkartmak istiyorum. Ölmeden önce BİR FAYDA sağlamak istiyorum DIYOR. Zihin yapımı bu şekilde eğitirsem, faydaya odaklanarak önce kendimi ve zihnimi ikna etmeliyim .

Aksiyona geçmek için neler yapmalıyım?


İlk bakış açım şu olmalı:

Hiçbir şeyin MÜKEMMEL OLMASINA GEREK YOK !

İlerlemek, beraberinde değişimi ve doğruyu bulmayı getirir. Buna hazır olmak değil, değişimi kabul etmek ve akışı takip etmek yeterli. Çoğu zaman hayatın akışı ile beraber akmayı reddediyoruz belki de ...


ÖNEMLİ ADIMLARI HAYATINA EKLE !!!


SORUNUNU NET BELİRLE ! Neden erteliyorsun …Bahanelerin neler !


ZAMAN EMİCİLERİ HAYATINDAN ÇIKART!! Konuştuğunuzda iyi gelmeyen insanlardan uzaklasın …


HEDEFLERİNİ YAZ ! GÜNLÜK OLARAK YAZMAK motivasyonunu etkiler.


Bu konu ile ilgili TUĞÇE SABAZ'ın her güne 1 adım kitabını inceleyebilirsiniz. @tugceyasamkocu


İlk adım bir liste oluşturup , 5 dakika altındaki işleriniz yapmaya başlayabilirsiniz ve bu konunun üzerini cizebilirsiniz . Zihin bunu gördükçe, hedef listenizin azaldığını ve rahatladığınızı göreceksiniz.


ASALAK İŞLERİ BIRAK ve HAREKETE GEÇ !

Peki BACH ÇİÇEKLERİNDEN nasil destek alabilirim ?


Adım adım duygularınızı analiz ederek destek alabilirsiniz. Eğer erteleme konunuz, kendini güvensizlik , cesaretsizlik , umutsuzluk , zihinsel ya da fiziksel yorgunluktan kaynaklı ise , bunlara yönelik remediler içerisinde seçim yapabilirsiniz. Cerato , Gentian , Hornbeam, Sclerantus kararsızsanız ve bir türlü başlıyamıyorsanız, bir yön belirlemenize destek olacaktır.

Eğer endişe ve korkularınız ön planda, hep en kötüsünü hayal ettiğiniz için başlıyamıyorsanız , o zaman da korku remedileriniz belki redschesnut veya rock rose dan destek alabilirsiniz .

Bu konuda korkularınız var ise bach çiçekleri remedileri ile duygularınızı kontrol edip doğru remediyi bir uzman ile bulabilirsiniz ..


Schussler Tuzlarından eğer irade zayıflığı olduğunu düşünüyorsanız Schussler No 2, değişime direniyor ve zihinsel akamadığınızı düşünüyorsanız Schussler No 10 iyi bir destek olacaktir.


Meridyenlerde duygulara çalışırken bağımlılıklar, bazen duygusal bağımlılıklar , korkular ya da özgüven eksikliği ertelemenize sebep ise; bu duygularda renk terapisini ve mudraları meditasyon ile beraber kullanmayı tercih ediyoruz . Bunu hayatına dahil etmek istersen www.sujoktürkiye.com sayfasındaki kayıt formundan kayıt oluşturarauk, eğitimimize katılabilirsiniz .


Aromaterapide ise odaklanmak icin biberiye uçucu yağı ile koklamalar yapmak , çalışırken odaklanmanı kolaylaştıracaktır.


Beslenmenizi düzenlemek, enerjinizin olumlu ilerlemesi için önemlidir.. Bütüncül yaklaşım her zaman bakış açışımız olmalı, bu durumda vücudunuza iyi gelmeyen yada beyin sisine sebep olan , tolere edemediğiniz intoleransınız olan gıdaları çıkartmak da bulutların dağılmasına destek olacaktır. Beslenme, temiz bir beslenme düzenine yaklaştıkça, enerjinizin arttığını göreceksiniz...


Motivasyon her zaman mükemmel ve stabil olamaz, üzülebiliriz , heyecanlanabiliriz, stresli bir an yaşayabiliriz ama sonunda bunu düzenleyebilecek, gücümüzü kullanıcak olan yine biziz... Sadece bunu yaparken, kendinize yüklenmeyin … Şefkatle yaklaşın ve anın getirdiklerinden öğrendiklerimizi hep beraber, fırsata çevirelim …


Kalbinize gülümsedim….

Naya


105 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page