top of page

ALERJİ VE KARABİBER TOHUMU MUCİZESİ

Güncelleme tarihi: 11 Nis 2022


Mevsimsel alerjiler özellikle yeni nesilde çokça görülmekte hatta yeni doğan neslin çoğunda özellikle sezeryan ile doğan bebekler , doğar iken vajinadan alması gereken florayı alamıyor bunun ile beraber sezeryan da alınan kimyasallar ile beraber bebek yeni bir dünyaya , ciğerleri de alerjik bünyelere hoşgeldin diyor.


Sujok terapide alerjiler, özellikle polen alerjisi, hamilelikte bulantılar, besin alerjilerine bağlı mide rahatsızlıkları, Tohum terapi ve meridyenler ile tedavi edilebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken özellikle polen alerjisi gibi mevsimsel alerjilerde, vücudu polen mevsimi gelmeden bu duruma hazırlamak . Bu tedavilerde meridyenlerin yanında kullandığım en önemli kürlerden biri çörek otu yağı veya kapsülü. Midesi rahatsız olanlar kapsülü tercih ederken çörek otu yağın safını direk olarak da tüketebilirsiniz.
SU-JOK TERAPİ’ DE burun noktasında karabiber tohumu kullanarak, akut alerji kaynaklı tıkanıklıklar ve mevsimsel burun akıntıları v.b. durumlarda akut etkinin haricinde sistemi öğrenerek ve düzenli uygulamalar ile alerjilerinizi yönetebilirsiniz .


Bunun yanında tedavinize mutlaka Polen mevsimi gelmeden yani Şubat sonu Mart başı gibi başlamalısınız. Frekans tedavileri de aynı meridyen tedavisi gibi etkili olacaktır. Tedavinizin yanında dikkat etmeniz gereken konular ise şunlar:


1) YEMEKLERDE BAHARAT KULLANILMASI

Basit olarak yemeklerinizi baharatlarla tatlandırmak yeterli olabilir. Burun kanallarını temizleyerek mukus miktarının azaltılması konusunda yardımcı olabilirler . Tabiki bu konuda en büyük yardımcımız , Su-jok Terapide ki karabiber yöntemi yada sarımsak uygulaması her zaman yanımızda destek , uzun süreli sarımsak uygulaması özellikle ayak parmaklarında gece uygulanıp sabaha kadar en az 5 saat uygulanması ve düzenli devam edilmesi , akciğerlere destek olacak ve solunumun açılmasını sağlayacaktır.


Yemeklerde kullanılacak baharatlar:

  • Kırmızı biber

  • Zencefil

  • Hardal

  • Paprika(Cilt alerjisi ve egzaması olanlar bu seçeneği elemelidir.)


2)ELMA SİRKESİ

Aslında bitirme tezim olan Elma şirkesinin faydaları çok daha fazla , mukoza azaltma özelliği sayesinde, tipik semptomları rahatlatabilir.

YAPMANIZ GEREKENLER NELERDİR?

Bir çay kaşığı kadar elma şirkesini bir bardak suya ekleyin ve bu karışımı günde üç kere için.


3) ISIRGAN OTU

Aynı zamanda fıbromiyelji ve kas ağrılarında güzel bir toksin atıcı olmak ile beraber aynı zamanda anti-histamin özelliklere sahiptir, bu nedenle bu bitki mevsimsel alerjilerle savaşmak konusunda çok etkili olabilmektedir.

Bitki yapraklarını demleme usulü kullanabilirsiniz ,Eklem ağrılarında bunun yanında zencefil dilimi eklemek faydalı olacaktır.


4) ZERDECAL

Zerdecalda bulunan bir kimyasal olan kurkumin, doğal bir dekonjestan olarak çalışır. En iyi sonucu almak için, yemeklerinize ekstra bir baharat olarak zerdecali eklemeyi deneyebilirsiniz …5)DİYETİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Mevsimlik alerjiniz bir gıda alerjisine bağlı olabilir. Bu nedenle, oldukça hafif semptomlar olmasına rağmen, kaşıntıya ya da rahatsız olmuş bir mide gibi belirtilere neden olan herhangi bir şeyi yemeyi bırakmanız oldukça önemlidir.En azından bu gıdalarda 3 ay uzaklaşmak vücudu rahatlatmak açısından iyi bir adım olacaktır.


* Süt ürünleri

* Gluten açısından zengin tahıllar

* Yumurta

* Şeker

* Patates ve diğer nisastalı sebzeler

* Kızarmış ve işlenmiş gıdalar


Bunların yerine koyabileceğiniz tariflerin bazılarını #nayabeslenme hachtag ile instagramda bulabilirsiniz. Glutensiz beslenme başlığı altında da bazı tarifler mevcut.


Şimdiden herkese şifa olsun.

Sevgiler, Naya
311 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page