top of page

ALERJİ VE KARABİBER TOHUMU MUCİZESİ

Güncelleme tarihi: 11 Nis 2022


Mevsimsel alerjiler özellikle yeni nesilde çokça görülmekte hatta yeni doğan neslin çoğunda özellikle sezeryan ile doğan bebekler , doğar iken vajinadan alması gereken florayı alamıyor bunun ile beraber sezeryan da alınan kimyasallar ile beraber bebek yeni bir dünyaya , ciğerleri de alerjik bünyelere hoşgeldin diyor.


Sujok terapide alerjiler, özellikle polen alerjisi, hamilelikte bulantılar, besin alerjilerine bağlı mide rahatsızlıkları, Tohum terapi ve meridyenler ile tedavi edilebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken özellikle polen alerjisi gibi mevsimsel alerjilerde, vücudu polen mevsimi gelmeden bu duruma hazırlamak . Bu tedavilerde meridyenlerin yanında kullandığım en önemli kürlerden biri çörek otu yağı veya kapsülü. Midesi rahatsız olanlar kapsülü tercih ederken çörek otu yağın safını direk olarak da tüketebilirsiniz.
SU-JOK TERAPİ’ DE burun noktasında karabiber tohumu kullanarak, akut alerji kaynaklı tıkanıklıklar ve mevsimsel burun akıntıları v.b. durumlarda akut etkinin haricinde sistemi öğrenerek ve düzenli uygulamalar ile alerjilerinizi yönetebilirsiniz .


Bunun yanında tedavinize mutlaka Polen mevsimi gelmeden yani Şubat sonu Mart başı gibi başlamalısınız. Frekans tedavileri de aynı meridyen tedavisi gibi etkili olacaktır. Tedavinizin yanında dikkat etmeniz gereken konular ise şunlar:


1) YEMEKLERDE BAHARAT KULLANILMASI

Basit olarak yemeklerinizi baharatlarla tatlandırmak yeterli olabilir. Burun kanallarını temizleyerek mukus miktarının azaltılması konusunda yardımcı olabilirler . Tabiki bu konuda en büyük yardımcımız , Su-jok Terapide ki karabiber yöntemi yada sarımsak uygulaması her zaman yanımızda destek , uzun süreli sarımsak uygulaması özellikle ayak parmaklarında gece uygulanıp sabaha kadar en az 5 saat uygulanması ve düzenli devam edilmesi , akciğerlere destek olacak ve solunumun açılmasını sağlayacaktır.


Yemeklerde kullanılacak baharatlar: