top of page

TEDAVİ NEDİR?

Güncelleme tarihi: 25 Ara 2021

Tedavi Nedir?


Herhangi bir hastalığın tedavisi ancak “Hastalık Nedir” bilgisi edinildikten sonra yapılabilir. Gerçekte, bir hastalığın her bir açısını ve tedavisini bildikten sonra, bir Hastalığın bir tür 'ARALIK' olduğu sonucuna varabiliriz.


Bir arabada, tek bir tekerlek yanlış hizalanırsa, bu dengesizlik nedeniyle diğer tüm parçalar yavaş yavaş sorun yaşar. Aynı şekilde vücudumuzda da bir organ veya organda herhangi bir sorun oluştuğunda uyumsuzluk diğer fonksiyon veya organlara da yayılır.


Bu ilk rahatsızlık, fiziksel, zihinsel, duygusal veya enerji iniş çıkışları gibi herhangi bir nedenle olabilir. Fiziksel iniş ve çıkışlar (Jerks) bir parçası olacaktır, ancak bir insanın sosyal yaşamında, duygusal sarsıntıları ve enerji iniş çıkışları oldukça sıktır. Yerel bir statüdeki bu ilk uyumsuzluktan sonra, vücudun diğer fiziksel katmanlarına olduğu kadar metafiziksel katmanlarına da yayılır ve birçok belirgin semptomlara neden olur.


Sıradan bir adam, bu belirgin semptomlara 'HASTALIK' adını verir. AMA doğru mu?

Cevap: Hastalık başka bir yerde yatıyor.


Gerçek bir doktor/terapist - 

Gerçek bir terapistin en önemli özelliği "DANIŞMA" yeteneğidir. Danışmanlık yoluyla edindiği bilgi ve deneyime dayanarak, hastanın şikayetini ve gerçek kökenini (İLK UYUMSUZLUK) analiz edebilmiştir.


Sadece hastanın şikayetinin tedavisi yeterli olur mu?  

Cevap: Şikayetin sadece fiziksel olarak lokalize olması veya bazı fiziksel sarsıntılardan kaynaklanması yeterli olacaktır.

Örneğin: (1) Bükülmüş Ayak Bileği (2) Kas Çekmesi (3) Kereste Disk Kayması (4) Yaralanmalar (5) Lokalize Deri Alerjisi (6) Acil Durumlar


Ancak bu ilk rahatsızlık bazı zihinsel, duygusal veya enerji iniş ve çıkışlarından kaynaklanıyorsa, semptomatik tedavi hastayı rahatlatabilir, ancak tedavi durdurulduğunda yeniden ortaya çıkabilir.


Tedavinin asla sadece semptomatik yanıtla yapılamayacağı örneklerden bazıları:


Sinüzit


Migren


hipertiroidizm


Şeker hastalığı


Yüksek tansiyon


Adet Dengesizliği


Sindirim Dengesizliği


Düşük kan basıncı


zayıflık


Saç kaybı


Epilepsi


obezite


alerjiler


Erken Menopoz


Saç kaybı


Sık servikal ve kereste spondiliti


Diğer fizyolojik problemlerle birlikte depresyon


Neredeyse normalleştirilmiş tıbbi raporlardan sonra bile cinsel yetersizlikler.


Kızgınlık


Kronik Sorunların Çoğu


Diyabet gibi en sık rastlanan sorunların nedeni budur; Yüksek tansiyon ve Hipertiroidizm sadece ilaçların varlığı ile kontrol edilebilir, ancak tedavi edilemez.  Bu terim "Profilaksi" olarak adlandırılabilir.


Ağrı kesiciler bile çoğu zaman sadece geçici bir rahatlama sağlayabilir. Alerji durumunda bile, kişi Alerjik Ajanla her karşılaştığında aynı yoğunlukta aynı Aşırı Duyarlılık semptomuyla karşılaşmayabilir. Tam tersine bazen aynı ajanla en ufak bir sorun bile yaşamıyor.


Şimdi bundan ne sonuç çıkarabilirsiniz? Dolayısıyla bu tür vakalar bu semptomatik fizik tedavi ile başarılı bir şekilde tedavi edilemez.


O zaman bu tür sorunlar nasıl başarılı bir şekilde tedavi edilebilir? 

Cevap: Bu tür sorunların tedavisi için fizik tedavinin yanında Meta Fizik Tedavinin de büyük rolü vardır. Bir terapistin çalışması için vücudumuzdaki enerji dolaşımının analizi şarttır. Bu soyut bir olgudur ve bu nedenle tıbbi olarak onaylanmamıştır.


Enerjinin, türünün, aralarındaki ilişkilerin ve duygularla olan ilişkisinin ve vücudun yapısal sisteminin yanı sıra işlevsel olarak incelenmesi kaçınılmazdır.


Bir terapist, enerjiyi kabul ederek kültür, din ve din önermelerini bilimsel bir şekilde analiz edebilir. Dolayısıyla şimdi, enerjinin fiziksel semptomu ile birlikte, başlangıçtaki rahatsızlığın ilgili nedeni de tedavi edilmelidir.


Yani fiziksel tedavi + metafizik tedavi = tam başarılı iyileşme.


Meta fizik tedavi kolay değildir. Hastanın kendisi kadar terapistin de katılımını gerektirir. Bu metafizik tedavi ile, hastanın vücut profilinde, psikolojik profilinde ve duygusal profilinde istenilen değişiklik sağlanarak, hastayı problemli semptomlarından neredeyse tamamen kurtarabilir ve diğer birçok yan semptomdan kurtulabilir. Kısacası, hasta, birincil şikayetinde iyileşme ile birlikte kendini çok kontrollü ve stabilize hissediyor. Semptomatik rahatlama, masaj, kayropraktik, fizyoterapi, allopatik profilaktik ilaçlar, hızlı rahatlama sağlayabilecek diğer tedavi türleri gibi birçok tedavi terapisi ile kolayca elde edilebilir.


Semptomatik tedavi ile birlikte metafizik tedavi nasıl verilebilir?

Cevap: Meta fizik tedavi bile çeşitli şekillerde sağlanabilir.

En etkili, yaygın ve pratik olarak mümkün olan tedavilerden bazıları şunlardır:-

1) Öneriler yoluyla metafizik tedavi.

2) Renk terapisi yoluyla meta fiziksel tedavi.

3) Müzik terapi yoluyla meta fizik tedavi.

4) Sujok akupunktur tedavisi ile meta fizik tedavi.

5) Üç kaynaklı mantra terapisi yoluyla meta fiziksel tedavi.

6) Meditasyon yoluyla meta fiziksel tedavi.

7) Diğer yöntemlerle metafizik tedavi.

Şimdi bu yöntemlerin her birini ayrıntılı olarak incelemeden önce, enerjinin ayrıntıları bilinmelidir. Enerji vücudumuzda bizi hayatta tutmak için akar. Bir televizyon kanalına göre, bir insanın aynı kopyası bir laboratuvarda oluşturulabilir , ancak onu canlı yapamazdı. Onu yaşatmak için her hücreden enerjinin akması gerekir ve bu bir laboratuvarda elde edilemez...


42 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page